Adli Bilişim Hizmetleri, Bilirkişi Uzmanı
  • Adli Bilişim Hizmetleri, Bilirkişi Uzmanı

Adli Bilişim Hizmeti

Hızla gelişen teknolojiyle beraber internet kullanımı da günden güne artmakta olup bununla birlikte bu alanda işlenen siber suçlarda farklılık göstererek doğu orantılı şekilde artmaktadır. Bu suçların siber dünyada fazlalaşmasının nedenlerinden biri de suç teşkil edecek olayın zaman ve mekân bağımsız işlenebilmesi, kimlik saklamanın kolay olması ve buna bağlı olarak da suçun takip ve tespitinin çok zor olmasıdır. Adli Bilişim Hizmetleri (İstanbul) bahse konu suçların tespiti kapsamında adli bilişim bilirkişi uzmanı personelle sunulan profesyonel bir hizmettir.
 
Adli Bilişim; siber dünyada gerçekleşen bir suç olayında bilgisayarlar, her türlü veri depolama  (hdd, usb disk, sd kart vs.) aygıtları, akıllı telefonları, tabletleri ve içerisinde suça sebep olabilecek dijital veri içeren tüm cihazlarda bulunan verilerin kurtarılmasını, kanıt niteliği taşıyan verilerin toplanmasını, incelenmesi ve rapor hazırlama sürecini içeren bir bilim dalıdır.
 
Bu tür yaşanabilecek bilişim suçları ile ilgili olaylarda, olay öncesinde ve sonrasında şirketler, finansal kurumlar ve devlet kuruluşlarının ivedi bir şekilde müdahale edebilmeleri için doğru araçlara ve yöntemlere sahip olması gerekmektedir. Adli faaliyetler profesyonel bilirkişi uzmanı şahıslar tarafından yapılması gerekli olan bir faaliyettir. Bu alanda yapılabilecek en ufak bir hata ya da yanlış bir müdahale delil karartma vb. hukuki sonuçlar doğurabilecektir.
 
Firmamız adli bilişim hizmetleri altında, herhangi bir sisteme ya da bilgisayara izinsiz erişim sağlayan kişi veya erişim sağlanan bilgisayarın ve sistemlerin tespiti, bozulan, silinen, değiştirilen, kaybolan veya çalınan verilerin kurtarılması, bilgisayar üzerinde kopyalanan verilerin tespit edilmesi, kişilerin internet etkinliklerinin anlamlandırılması ya da sistemlerinizde gerçekleşen şüpheli olayların sebeplerinin, sonuçlarının ve sorumlularının ortaya çıkartılması konusunda hizmet vermektedir.

Adli bilişim uzmanı (İstanbul) kişilerden oluşan ekibimizle ve adli bilişim yazılımları vasıtasıyla şüpheli ya da herhangi bir saldırıya maruz kalan sunucu, mobil telefon ve her türlü dijital materyallerin detaylı analizini ve rapor hazırlama süreçlerini delil bütünlüğünü de koruyacak şekilde standartlara uygun olarak yapabilmekteyiz. Aynı zamanda adli mercilere de adli bilişim faaliyetleri kapsamında bilirkişilik hizmeti vererek adli bilirkişi raporu ve şirket ve kurumların kendi içlerindeki idari incelemelerde ise teknik inceleme raporuyla yaptığımız faaliyeti sonuçlandırmaktayız.

Yorum Yap


Lütfen değerli yorumunuzu bizimle paylaşın.