PreLoader
Network Hizmetleri | Ağ Yönetimi
  • Network Hizmetleri | Ağ Yönetimi

Network Hizmetleri, Ağ Yönetimi

Network Hizmetleri ve Ağ Yönetimi, kuruluşların yerel ve geniş alan ağı içerisindeki bilgisayar, çevresel birimlerle sunucuların ve bilgisayarların ihtiyacını verimli bir şekilde karşılayan bir altyapı servisidir. Bizim network yönetimi ve ağ hizmetleri olarak üzerinde de durduğumuz en önemli 2 husus bulunmaktadır. Bunlar verimlilik ve güvenliktir.
 
Gelişen teknolojiyle beraber, yerel alan ağı tasarımı köklü değişikliklere uğramıştır. Yerel alan ağları yalnızca bilgisayarların birbiriyle görüştüğü sistemler olmaktan çıkmış ve çoklu ortam sistemlerinin görüntü ve sistemlerinin yerel ve geniş alan ağları üzerinden hizmet vermesine olanak sağlayan bir sistem haline gelmiştir. Bu nedenle ağ üzerinden alınan ve verilen servislerin kalitesi (quality of service), ağ tasarımlarında mutlaka göz önüne alınması gereken önemli bir husus haline gelmiştir. Servis kalitesi uygulamasıyla, görüntü ve ses verilerinin ağ içindeki trafiğine öncelik tanınarak, ağ üzerinde en yüksek performans ile çalışması sağlanmaktadır.

Servis kalitesinin, ağ üzerindeki tüm yönlendirici (router), anahtar (switch), sunucu sistemlerini kapsayacak şekilde tasarlanıp uygulanması gerekir. Servis kalitesinin yanı sıra, ağ sistemlerinde, uygulamalara yeterli bant genişliğinin verilmesi de önemli bir husustur.


Az kullanıcı bir ağ için tasarlanmış uygulamalardan, geniş kampus çözümlerine, yapısal kablolamadan kablosuz çözümlere kadar uzanan birçok kavramı kapsayan yerel alan ağ yönetimi çözümlerinin, sağlıklı olarak işleyebilmesi için dünyaca kabul görmüş alt yapı standartlarına uygun olarak tasarlanıp uygulanması gerekmektedir.

Bu noktada TERA BİLİŞİM, müşterilerinin ağ güvenliğini benimseyip buna göre ürün ve çözümler sunmaktadır. Sunduğumuz network hizmetleri, ağ yönetimi ve güvenlik çözümleriyle firmaların ağlarının düzgün bir şekilde yapılandırılması, networklarına dışarıdan ve iç ağdan gelebilecek tehlikelere karşı korunması, yetkisiz kişilerin ağınıza girmesinin ‘Firewall, IPS’ gibi donanım ve yazılımlarla engelleyerek, ağ cihazlarınızda güvenlik sıkılaştırması yaparak ağınızın güvenliğinin ve verimliliğinin sağlamasını amaçlamaktayız.
 
Bilgi ve deneyimli ağ yöneticisi ekibimizle, kurum ve firmaların network altyapı ve sistem hizmetlerini planlar, tasarlar ve eksiksiz bir şekilde çalışır vaziyette teslim edilmesini sağlarız. Network hizmetleri ve ağ yönetimi olarak HP, IBM, CISCO gibi dünyanın önde gelen markalarına ait donanımlar ve yazılım platformları için destek sağladığımız gibi, açık kaynak (open source) çözümlerimizle de destek vermekteyiz. Yeni kurulmakta olan kurum ve firmaların sistem odası tasarımı ve kurulum alt yapısını tasarlayıp alt yapı hizmetlerinin kurulmasının yanı sıra mevcut ağ hizmetlerinde yapılacak değişikliği bilgi güvenliği standartlarına uygun danışmanlık hizmetiyle de birleştirerek hizmet vermekteyiz.

Yorum Yap


Lütfen değerli yorumunuzu bizimle paylaşın.